Logi sisse

ABI

Esileht / ABI

Millist ratast osta?

Ratast ostma minnes tuleks endale selgeks teha, millist sõiduriista vaja oleks. Valida saab erinevate rattatüüpide ja laia hinnaskaala vahel. Inimene, kes võistlemas ei käi, ei pea ostma endale väga kallist jalgratast. Järgnevalt tutvustame erinevaid rattatüüpe ja eeliseid ning püüame olla abiks õige rattavaliku tegemisel.

Milline on maastikuratas?

Maastikuratas on enim levinud rattatüüp, mille esialgne suunitlus oli metsas ja mägedes ronimiseks. Selline ratas on tunduvalt parema läbitavusega maastikul ning väiksemate ratastega kui tänavaratas. 26-29 tollised rattad teevad tehniliselt raskel rajal sõitmise oluliselt mugavamaks ja kindlamaks. Maastikuratta soovitaks valida inimesel, kes ei aja taga tippkiirust ning armastab ka maastikul teha korralikku sõitu. Osaleb näiteks rattamatkadel või maratonisõitudel.

Milline on linnaratas?

Linnaratas on paremate veeremisomadustega kui maastikuratas ning osad on nn. täisvarustuses. Tavaliselt on standardvarustuses tuled, pakiraam, rattajalg, ketikaitse ning porilauad. Linnaratas on põhiliselt mõeldud linnatänavatel liikumiseks, samas ei jää sellega ka kõvema teekattega metsateel hätta. Käike on tavaliselt 1 kuni 27.

Milline on hübriidratas?

Hübriidratas on kõige universaalsem ratas müügivõrgus pakutavatest, millega võib sõita nii maanteel, metsas, kui ka linnatänavatel. Tavaliselt on hübriidil 21-27 käiku ning 28 tollised rattad. Paigaldada on võimalik erinevat lisavarustust, mis muudab ratta matkavahendina asendamatuks. Eelisteks on kindlasti suurem ratta läbimõõt, mis võimaldab sirgematel teelõikudel arendada suuremat kiirust ja väiksem veeretakistus võrreldes maastikurattaga.

Milline on maanteeratas?

Maanteeratas on kõige spetsiifilisem rattatüüp ning mõeldud põhiliselt asfaldil sõitmiseks. Selle ratta eelisteks on kiirus ja kergus, ning aerodünaamiline sõiduasend. Tavaliselt on maanteeratas teistest kallim, kuid tehakse ka väga soodsaid variante, mis aga pole mõeldud võistlejale.

Millised on laste- ja noorterattad

Lasterattad on erinevad üksteisest rataste suuruse poolest , mis võivad olla 12 tollist kuni 24 tollini. Ealiselt võiks alustada sõitmist kahe aastaselt ning suuremad rattad sobivad veel 10-13 aastastelegi. Käikudega mudeleid pakutakse tavaliselt alates viiendast eluaastast. Õige suurusega ratta leidmisel on kõige lihtsam konsulteerida müüjaga, kes valdab seda teemat ning kindlasti soovitab teile õigeima variandi.

Kas Keila Rattapood pakub ka lisavarustust?

Jah. Meie poest leiad varustust alates rattalukkudest kuni rattariieteni välja.

Tagasi üles
Lisatud ostukorvi
Ostukorv
Sulge

Ostukorvis ei ole tooteid.

Küpsiste teade

Meie leht kasutab küpsiseid, et parandada veebilehel kasutajakogemust.